2win800x200

Измерени -9 степени во Битола утрово

Февруари 07, 2023

07.02.2023 МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)

-15 Попова Шапка, -13 Берово, -12 Крушево, -11 Маврови Анови, -9 Битола, -8 Охрид, -7 Крива Паланка, Штип, Виница, Прилеп, Претор, -6 Демир Капија, Куманово, -5 Струмица, -4 Скопје-Петровец, Тетово, -3 Скопје-Зајчев Рид, -2 Гевгелија, Дојран.  
 
ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА 
Сончево со мала до умерена облачност, претпладне во северозападните делови променливо облачно. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од -3 до 4 степени.
 
Извор: УХМР
 
 
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани