2win800x200

Битолската полиција фати млад Американец со дрога во населба „Карпош“

Февруари 14, 2023
фото архива фото архива

На 13.02.2023 во населба Карпош во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода Д.Р.(20) од САД, со привремен престој во Битола, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани