Успешен почеток за битолчани на стартот на националната сезона за атлетски трки

Март 13, 2023

Со освојување на прво место на битолчанката Јана Стефановска на трката на пет км на Кавадаречкиот полумаратон, Атлетскиот клуб „Олимп“ викендов започна во походот по одлични резултати. Ова е само вовед во новата сезона за која членовите на овој клуб интензивно се подготвуваат по водство на тренерите Демир Даутовски и Вера Велјановска.

На овој настан во Кавадарци учествуваа неколку членови на клубот, еве ја листата на учесници и резултати: Јана Стефановска 23:08, прво место • 5км Бојан Ѓеровски 23:33, седмо место • 5км Антониа Крстевска 25:43, петто место • 5км

И најмалите членови Искра Адамовиќ и Николај Жежовски кои се натпреваруваа на трката ид 500 метри и покажаа одлични резултати.

335892717 757333512384456 1014529292679689952 n

335946603 732814785147155 8157845899537764441 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани