2win800x200

Пронајдени малолетници во угостителски објект во Битола

Април 29, 2023

 

При акциска контрола на криминалистичката полиција и полициската станица од општа надлежност на СВР Битола во угостителски објекти во Битола на  (29.04.) во времето од 00.00 до 04.00 часот во Битола во кафе бар на ул'Фуштани" во  Битола затекнати се 5 малолетни деца и истите со потврда се предадени на родителите .По документирање на настанот ќе следуваат соодветни поднесоци.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани