2win800x200

Изгоре возачот од автомобилот во несреќата кај обиколницата, сообраќајот се уште затворен

Јули 24, 2023

Еднл лице го загуби животот во тешка сообраќајна несреќа меѓу автомобил и камион утрово на патот Прилеп – Ресен пред битолската обиколница.

Автомобил и камион се судриле на патот Прилеп-Ресен, утрово околу пет часот. Во несреќата, се запалил автомобилот, а возачот изгорел. Од МВР ја потврдуваат несреќата и велат дека е извршен увид од нивна екипа.

„Во СВР Битола било пријавено дека на патот Прилеп–Ресен, од крстосница за с.Кукуречани до место викано „Билбил Камен“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно моторно возило „сканиа“ со прилколка со штипски регистарски ознаки, управувано од Б.М.(44) и патничко моторно возило „опел корса“ со битолски регистарски ознаки. Во несреќата, патничкото возило се запалило, а телото на возачот било опожарено“, велат од МВР.

Се расчистува случајот

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани