2win800x200

(фото)Карамбол на Едвард Кардељ-Еден повреден, три удрени возила и превртен контејнер во сообраќајка вечерва

Август 09, 2022

Едно лице е повредено, а три возила се оштетени во сообраќајна несреќа што вечерва пред полноќ се случи на улицата Едвард Кардељ во Битола,  пред средната кула. Исто така, при ударот на едно од возилата превртен е еден контејнер. Полицјата врши увид, а улицата е затворена за сообраќај.

298531597 403649711750519 1499597249705682981 n

297866492 374135164883308 431942595424208910 n

received 3181128755533926

received 3181128755533926

298007430 1252468048835654 4448118453163203917 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани