2win800x200

Во Битола се точело алкохол на малолетници, а пронајдена е и дрога

Септември 16, 2023

Во текот на изминатата ноќ и рано утрово, во периодот од 23:30 до 02:10 часот, полициски службеници од СВР Битола спровеле акциска контрола на подрачјето на Битола во угостителски објекти. Во еден објект во Битола затекнати се 50 малолетници по полноќ, од кои 18 консумирале алкохол. Тие се предадени на нивните родители, а по документирање на случајот ќе следуваат соодветни пријави.Синоќа во 22.15 часот полициски службеници од СВР Битола во угостителски објект во Битола ги лишиле од слобода Л.К.(31) од Скопје и В.М.(22)од Битола, кај кои е пронајдена бела прашкаста материја.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани