2win800x200

„Водовод“ Битола со соопштение до граѓаните

Октомври 06, 2023
Почитувани,
Ве известуваме дека во текот на денешниот ден 06.10.2023 (петок), поради реконструкција на водоводната мрежа на ул. 15 Корпус со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од улиците:
- Константин Робев
- Манапо
-Теодосиј Синаицки
- Ѓорѓи Абаџиев
-Алберт Ајнштајн
-Марија Кири
-Петар Чаулев
-15 Корпус ( Др.Константин Робев- Стрчин)
-Студентски дом
Прекинот ќе трае до завршување со активностите.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани