И градоначалникот Коњановски на терен со екипите на Водовод

Декември 01, 2023

Градоначалникот Тони Коњановски на ФБ објави фотографии од местото каде што екипите на Водовод го санираат големиот дефект на една од главните водоводни артерии во водоводната мрежа на  Битола. 

 

-Заедно со директорот на ЈКП ВОДОВОД и екипите сум нa големиот дефект кој се случи во текот на денешниот ден. Стручните екипи на ЈКП ВОДОВОД речиси 10 часа неуморно работат на отстранување на дефектот кој беше предизвикан од приватна компанија која извршуваше градежни активност на  ул. Стив Наумов. Останувам на терен до конечно санирање на дефектот, напиша Коњановски

 

FB IMG 1701472477251

FB IMG 1701472480227

FB IMG 1701472483670

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани