2win800x200

По расправија 34 годишен битолчанец избоден со нож

Февруари 13, 2024

Денеска (13.02.2024) во Полициската станица Битола, полициски службеници извршиле службен разговор со Х.Ј.(27) од Битола постапувајќи по претходна пријава дека по кратка расправија со остар предмет му нанел повреда на Ѓ.Ј.(34) од Битола. Ѓ.Ј. бил пренесен во Клиничка болница Битола каде му била укажана лекарска помош. По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани