2win800x200

Бојмацалиев-Во Битола постапката за издавање на личните документи е при крај

Март 15, 2024

Митко Бојмацалиев, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, денеска при  посетата на СВР Битола изјави дека во Битола, и во сите градови во внатрешноста постапката за издавање на личните документи е при крај. 

-Не само во Битола, туку и во сите градови во внатрешноста постапката за издавање на личните документи е при крај. Во Битола бројката на променети пасоши и лични карти се одвива без гужви и во најнормални услови-изјави  Митко Бојмацалиев, дополнителен заменик министер за внатрешни работи при денешната посета на СВР Битола.

 

Објавено од А.Б 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани