2win800x200

Дете од Кравари натепано од маж во центарот на Битола

Март 24, 2024

На 24.03.2024 во 00.50 часот во СВР Битола, М.А.(43) од с.Кравари, битолско, пријавил дека на 23.03.2024 околу 23.30 часот пред Центарот за култура во Битола неговиот малолетен син бил физички нападнат од С.А.(20) од Битола. Во врска со истиот настан, на 24.03.2024 во 02.00 часот во СВР Битола, С.А. пријавил дека пред Центарот за култура во Битола бил физички нападнат од едно лице. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.  

 

 

Објавено од А.Б 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани