2win800x200

Нов инцидент во казино во Демир Хисар-Маж кршел инвентар и апарати за игра на среќа

Март 28, 2024

На 27.03.2024 во 23.44 часот Во ОВР Демир Хисар било пријавено дека Х.Д.(24) од с.Вардино, Демир Хисар, го нарушил јавниот ред и мир со кршење на инвентар и апарати за игра на среќа во казино во Демир Хисар. Се преземаат мерки за расчистување на настанот и поднесување на соодветна пријава.

 

 

 

 

Објавено од А.Б 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани