2win800x200

На демирхисарец му ја украле колата од паркинг во Битола

Март 29, 2024

На 28.03.2024 во 15.00 часот во СВР  Битола, А.С.(54) од с.Слепче, демирхисарско, пријавил дека му било одземено неговото патничко возило „шкода фелиција” со битолски регистарски ознаки, кое што било паркирано на паркинг со наплата во Битола. Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани