2win800x200

Возило на жител на село Ивањевци било каменувано во близина на тунелот над населбата „Баир”

Мај 30, 2024
фото Нова Македонија фото Нова Македонија

На 29.05.2024 во СВР Битола, Е.Р.(31) од с.Ивањевци, општина Могила, пријавил дека на магистралниот пат Битола – Ресен, во близина на тунелот над населбата „Баир”, неколку лица фрлале тврди предмети кон неговото возило, физички го нападнале, а потоа со остри и тврди предмети извршиле оштетување на возилото во кое бил со неговата сопруга, нејзината сестра и неговите две малолетни деца. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани