2win800x200

Тинејџер од Битола со автомобил удрил во 82 годишна жена на улица во Охрид

Јуни 12, 2024

На 11.06.2024 во 12.50 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„АСНОМ“, патничко возило „хјундаи“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Ј.(18) од Битола, удрило во пешак Р.Л.(82) од Скопје.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Р.Л. констатирани во Специјаната болница „Св.Еразмо“ Охрид, информира МВР.

По овластување на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани