2win800x200

Учениците од ООУ„Гоце Делчев“ Битола, вистински уметници, изложба во новото студио „Имагинариум арт студио“

Јуни 13, 2024

Вистински уметнички дела се поставените цртежи на отворената изложба во студиото „Имагинариум арт студио“ што се наоѓа на локација кај Старата општина од цртежи изработени од  ученици  од ООУ„Гоце Делчев“ Битола, на часовите по ликовно образование. Изложбата привлекува големо внимание и од учениците и од случајните минувачи, а студиото е под раководство на наставничката Кристина Стојанова од ООУ „Гоце Делчев“ Битола. 

 

448217435 407686212256198 409175270959894418 n 448192023 407686095589543 4810754948296585973 n

448274684 407685998922886 3366659313700366432 n

448339555 407686302256189 5664446454387964633 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани