2win800x200

Деспотовски срдечно пречекан од сопартијците - вели Битола била жедна за промени!

Јуни 13, 2024

Јован Деспотовски, кандидат за претседател на СДСМ,  вечерва беше на средба со битолското членство на СДСМ. На неговиот Фејсбук профил објави впечатоци од средбата со сопартијците, порачувајќи им дека секој од нив е важен за партијата.  Извори од партијата велат дека на средбата се појавиле членови кои своевремено биле „блиски“ по убедување и во соработка до Радмила Шекеринска, која пак, во неколку наврати беше носител на патеничката листа на СДСМ во Петката и важи за добар познавач на членството во Битола.  Во меѓувреме од наши извори дознавме дека во исто време на средба во ОО на СДСМ бил и досегашниот генерален секретар на партијата Миле Зечевиќ, па присуството на членството било поделено, на двете средби. 

-Битола е жедна за промени! Битолското, но и членството низ цела Македонија бара дисконтинуитет од досегашните политики и сака нов СДСМ.
 Партиските другари се погласно бараат ново раѓање на партијата. Нашата програма е напишана токму со таа цел!
 Ви благодарам битолчани што ни овозможивте да се чувствуваме како дома. Благодарност за одличните идеи и многу корисни предлози.
За две недели од денес, одлучуваме каков СДСМ ќе имаме во иднина.
 Секој член е важен! Регистрирајте се онлајн со вашиот матичен број (ЕМБГ) или број на членска карта на сајтот на партијата и гласајте дали сакате продолжување на досегашните политики или сакате НОВ ПОЧЕТОК, напиша Деспотовски. 
 
јов 2
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани