2win800x200

Пријавени два случаи - граѓани каснати од кучиња скитници во Битола

Јуни 15, 2024
На 14.06.2024 во 13.10 часот во СВР Битола, Б.П.(83) од Битола пријавил дека на ул.„Македонска фаланга“ бил каснат од  куче скитник. 
 
На 14.06.2024 во 15.00 часот во СВР Битола, Е.Б.(18) од Битола пријавила дека на ул.„Димитар Илиевски Мурато“ била касната од куче скитник. 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани