2win800x200

23 годишно момче од Горно Оризари загина во сообраќајката пред Охрид

Јули 08, 2024

Вчера, во 19.40 часот, кај местото Прентов мост на магистралниот пат Охрид – Ресен, на крстосницата со локалниот пат за охридското село Куратица, се случила сообраќајна несреќа помеѓу автобус „мерцедес“, со турски национални ознаки, управуван од М. А. (68) од Турција, и мотоцикл „сузуки“, без регистарски таблички, управуван од П. Т. (23) од битолската населба Горно Оризари.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани