Webp.net gifmaker

Камерата на ТВ Орбис „преноќи“ под клуч во ВМРО-ДПМНЕ

Октомври 16, 2017

Камерта на ТВ Орбис која вчера беше поставена во прес центарт на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, за линковски, во живо, да ги пренесува прес-конференциите на оваа партија, цела ноќ остана заклучена во партискиот штаб.

orbis kamera3

Синоќа, по затворањето на гласачките места во 19 часот, започна пребројувањето на гласовите. По првичните информации од партиските аналитички центри, дека кандидадот за градоначалник на СДСМ, Наташа Петровска и нивната советничка листа, убедливо водат на речиси сите избирачки места од каде пристигнуваа резултати, во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, ги затворија партиските простории, а на новинарите кои беа таму во очекување на резултати, им беше кажано, дека нема да има прес конференции. Откако сите се разотидоа, партиските простории беа заклучени, а опремата на ТВ Орбис, остана во прес центарот.

orbis kamera2

Утрово, ТВ Орбис си ја зеде опремата, која преноќи во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, а таму како синоќа, така и утрово, било празно...

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани