2win800x200

ВМРО-ДПМНЕ избра четворица битолчани за листата на пратеници во „Петката“

Март 28, 2024
Со одлука на ИК и ЦК на ВМРО ДПМНЕ кандидати за пратеници од ОК ВМРО ДПМНЕ Битола за претстојните парламентарни избори се  Олга Лозановска, Пеце Милевски, Силвана Ангелеска и Мартин Ивановски.
Носителот на листата за ИЕ 5 е Ѓорѓија Сајкоски , генерален секретар на партијата.  
Нема достапен опис.
 
 
 
 
 
Објавено од А.Б 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани