Webp.net gifmaker

Снегот оштети преку 300 дрвја и садници во Битола

Ноември 20, 2018

Снегот предизвика големи проблеми и оштетувања на повеќе места низ градот на  преку 300 дрвја и садници. Од ЈП „Комуналец“ соопштија дека нивни екипи постојано се на терен и превземаат активности за расчистување на настанатите проблеми.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани