Webp.net gifmaker

Новo рочиштe за ексградоначалникот Талески и обвинетите во „Транспортер“

Јануари 17, 2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето  за предметот „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство.На обвинителна клупа треба да седнат обвинетите поранешниот битолски градоначалник Владимир Талески и уште 20-тина лица во овој случај кои се товарат за злоупотреба на службената положба во врска со организирањето превоз на ученици во Битола, со што е направена проневера на околу 360.000 евра.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани