2win800x200

И утрово најстудено во Битола, измерени -18 степени

Јануари 17, 2019

Со измерени минус 18 степени најстудено утрово повторно беше во Битола.  И претпладнево во земјата е ведро и студено, наместа  со појава на умерена облачност.  Дува слаб  западен ветер. Во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец .

Утре и за време на викендот ќе преовладува облачно време со магла по одделни котлини. Во крајните западни делови ќе има услови за слаби врнежи од дожд, а на планините од снег. Повеќе врнежи се очекуваат од вторник.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани