Методија Илиевски координатор на советничката група на СДСМ

Ноември 23, 2017

Методија Илиевски, е новиот координатор на советничката група на СДСМ во Советот на Општина Битола.

Одлуката била донесена едногласно на синоќешната седница на ИО на СДСМ-Битола.

Ова е втор мандат на Илиевски, кој беше советник и во претходниот состав на Советот на Општина Битола, кога координатор на советничката група беше Наташа Петровска, сега актуелен градоначалник на Битола

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани