Webp.net gifmaker

Хуманитарни пакети за социјално погодените семејства во Општина Могила

Април 30, 2020

ОО на СДСМ Могила  заедно со кризниот штаб на Општина Могила доделија социјални пакети со прехранбени производи и хемиски средства на жителите на општината кои се во незавидна ситуација погодени од економско-здравствената криза со вирусот КОВИД-19.

Во оваа хумана акција учествуваа голем дел од членството, раководството на општинската организација, како и градоначалничката на Општина Могила, Јасмина Гулевска.

-На овој начин уште еднаш се докажува и покажува на дело бескрајната солидарност и емпатија кои се главни карактеристики на СДСМ, вели Гулевска.

ј5

ј4

ј3

ј2

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани