2win800x200

Грешните податоци на некои медиуми за заболени ја вознемирија Битола

Јуни 12, 2020

Некои медиуми кои постојано објавуваат информации за здравствениот билтен пред официјалните, денеска предизвикаа  паника меѓу битолчани. Иско според официјалните податоци нема заболени, во нивната вест пишува дека во Битола има 9 позитивни на КОВИД19. 

И министерот Филипче деновиве апелираше медиумите да не шпекулираат со податоци, затоа што здравствените власти редовно ,на дневна основа овјавуваат информации за состојбата со болеста
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани