„Битолско поле“ со нов директор

Јануари 03, 2018

Водостопанското претпријатие „Битолско поле“ од денес има нов директор. На чело на претпријатието е назначен Стојан Георгиевски. Пред оваа фирма престојат многу предизвици во одржувањето на каналската мрежа и речните корита во Пелагонискиот регион. Во изминатите години битолско Водостопанство се соочи со многу проблеми и трансформации. 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани