Webp.net gifmaker

Во Битолската болница хоспитализирани 39 пацинети, од кои три суспектни битолчани

Јули 02, 2020

 

Во Битолската болница на Инфективното одделение до овој момнет се хоспитализирани 39 пацинети од кои 4 битолчани кај кои болеста е потврдена и тројца суспектни пацинети исто така од градот, потврдува за Апла.мк директорката на Клиничка болница Битола д-р Билјана Гагачовска. 

Болницата има спремни капацитети доколку се појави потреба од нови хоспитализации на ковид позитивни пациенти. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани