Webp.net gifmaker

БИТОЛА ПОГОДЕНА ОД НЕВРЕМЕ СО ДОЖД И ГРАД (ФОТО + ВИДЕО)

Јули 02, 2020

Град наврна како снег во Битола. Од врнежите побелеа тревните површини во градот. Дел од улиците се преполанаа со вода зашто атмосферската канализација не можеше да го прифати обилниот прилив на вода од наврнатиот дожд.  Силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд и град попладнево го зафати Битолскиот Регион.NEVREME

 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани