Webp.net gifmaker

Денешните позитивни не се поврзани со досегашните кластери

Јули 03, 2020

Тројцата позитивни на КОВИД-19 регистрирани денеска во Битола, не се поврзани со веќе познат кластер, информираат за апла.мк од Министерството за здравство.

Станува збор за битолчани на возраст од 23, 36 и 41 години.

Во изолација се околу 60 лица.
 
На Инфективното одделение во Клиничката болница во Битола во  моментов хоспитализирани се 36 пациенти, иформираат од Здравство
 
Е.М.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани