Webp.net gifmaker

ДИК- Не е точно дека се знаат резултатите од вчерашното гласање

Јули 14, 2020

 

Портпаролот на ДИК, Адмир Шабани, на денешната прес-конференција ги оцени како шпекулација информациите дека резултатите од вчерашното гласање на лицата позитивни на Ковид-19, се веќе познати.

„Гласчките ливчиња се враќаат во кутијата на основниот избирачки одбор без да се отворат. Истата таа кутија се користи и денеска доколку избирачкиот одбор има гласање на болни и немоќни лица. Гласачките ливчиња од гласачите позитивни на ковид-19 и гласачките ливчиња од гласањето на болните и изнемоштени лица се вадат од гласачката кутија пред да започне гласањето в среда“, изјави Шабани.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани