Webp.net gifmaker

Од 87 обработени избирачки места води СДСМ со 1284 гласови предност пред ВМРО ДПМНЕ

Јули 15, 2020

Според извори од СДСМ од  обработените гласови од  87 избирачки места води СДСМ во Битола со 1284 гласови. Убедлива победа СДСМ бележи и во некои села, како Нижеполе и Маловишта. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани