Webp.net gifmaker

Редици пред Бугарскиот конзулат во Битола

Ноември 12, 2020

Додека деновиве се појасно станува дека Бугарија ни застана на патот кон евроинтеграциите, пред Бугарскиот конзулат во Битола сликата не се менува. Секое претпладне во работните денови редици млади луѓе чекаат пред конзулатот со документи во рацете, во најголем дел за да извадат бугарски пасоши. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани