Драгор разбеснет (видео)

Јануари 16, 2021

Снимката од реката Драгор полна со вода е направена на 11 јануари годинава, а ни ја испратија од DE Ackern. Реката беше надојдена од брзото топење на снегот на Пелистер кој до полноводие ги доведе притоките на Драгор и обилните врнежи. Останува да се види како врз водостојот ќе влијае топњето на снегот кој наврна деновиве.  

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани