Дефект на водоводната мрежа на "Север-Југ", екипите работат на санирање

Јануари 17, 2021
Екипите на ЈКП "ВОДОВОД" Битола од раните утрински часови работат на отстранување на дефект на профил на цевка F150, на ул "Север Југ " кој се случи синоќа во 23.50 часот.
Без водоснабдување се дел од станбените објекти на ул."Север Југ" и ул."Нико Фундали".
 
Се очекува нормализирање во водоснабдувањето за 4часа, информираат од "Водовод"
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани