Webp.net gifmaker

Водовод го санира дефектот на улица „Север-југ“

Јануари 17, 2021

Екипите на ЈКП "Водовод" Битола го санираа дефектот на улица „Север- југ“ и водоснабдувањето се нормализира. Тие од раните раните утрински часови на температури под нулата работеа на  отстранување на дефектот на профил на цевка F150, на ул "Север- југ " кој се случи синоќа во 23.50 часот. Без водоснабдување беа дел од станбените објекти на ул."Север-југ" и ул."Нико Фундали". Дефектот е остранет и водата е пуштена за употреба.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани