2win800x200

Водовод апелира за рационално користење на водата

Август 04, 2023

Денес  теренски, превентивни посети на граѓани од тимови на ЈКП Водовод за рационално користење на питка вода.

 
ЈКП Водовод Битола апелира за рационално користење на вода, во спротивно ќе следуваат санкции за сите забележани неправилности.
 
FB IMG 1691157950739
 
FB IMG 1691157948471
 
FB IMG 1691157944129
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани