За викендот на Копанки ќе работат и жичарницата и ски лифтот

Февруари 16, 2021

 

За викендот што следи на Копанки ќе работат и жичарницата и ски лифот информираат од Ски центарот Копанки.

-По извршена контрола и преземени сите дејствија од страна на менаџментот на Елем Турс во Ски центарот “Копанки”, а со цел пофункционално и непречено одвивање на работата на Ски-Центарот,  овој викенд, освен жичарницата, во функција ќе биде ставен и ски-лифтот.

 
 
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани