Webp.net gifmaker

Поларната зима ја зголеми потрошувачката на вода од 30 до 50 литри во секунда

Февруари 16, 2021

Во Битола поради поларната зима, има зголемување во потрошувачката на водата од градскиот водовод. Граѓаните стравуваат од пукање на водоводните цевки, па ги оставаат чешмите да течат. Горан Козаров директор на ЈП „Водовод“ вели дека зголемувањето е од 30 до 50 литри во секунда што сепак е во границите на нормалата, а досега пријавени се само неколку проблеми од студеното време предизвикани кај водомерите.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани