Пунктот за ковид брисеви се преместува од Даме Груев во Панде Кајзеро

Март 30, 2021

Од утре 31.03.2021 година (среда) пунктот за земање брисеви за ковид-19 се преместува од амбулантата на ОУ „Даме Груев“ во просториите на Месната заедница „Панде Кајзеро“, во близина на зградата на ЈЗУ Центар за јавно здравје Битола, соопштија од Центарот за јавно здравје Битола. 

 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани