Битолчани возат брзо и без возачка, вчера изречени над 50 казни за сообраќајни прекршоци

Април 15, 2021

На 14.04.2021 на подрачјето на СВР Битола биле извршиле засилени контролни активности на патниот сообраќај, при што биле откриени и санкционирани 21 возач кои ја пречекориле дозволената брзина, 16 возачи кои не поседувале возачка дозвола, три возила со истечена регистрација, шест возачи кои зборувале на мобилен телефон, тројца кои не користеле сигурносен појас и двајца други кои извршиле неправилно престигнување. За сите неправилности издадени се соодветни налози, информираат од СВР Битола 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани