Ограбен сефот на ЈП Паркинзи од Битола

Мај 31, 2021

Непознат сторител со употреба на сила  и подесен алат, влегол во канцелариите на ЈП Паркинзи од Битола на улицата „Солунска“ и одзел пари од сефот.

Од јавното претпријатие вчера на 30 мај ,  го пријавиле настанот во  полиција,   по што  екипа на СВР Битола извршила увид, а од таму  велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани