Лудо се вози по битолските улици, без дозвола, а возачите често зборуваат на телефон

Јуни 02, 2021
фото архива фото архива

 

Лудо с евози по битолски улици, само вчера полициската контрола констатирала брзо возење кај 89 возачи. 

На 01.06.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот, при што било констатирано дека 89 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 23 возачи управувале возило без возачка дозвола, 8 разговарале на мобилен телефон и тројца не користеле сигурносен појас. За  сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани