Дадена согласност за статутот на новата јавна општинска установа Културен и информативен центар во Битола

Јуни 10, 2021
Фото архива Фото архива

Советниците на денешната седница го изгласаа решението за давање согласност на статустот на новата установа која се формира, поточно Јавната општинска установа Културен и информативен центар. Установата ќе има за цел да управува со дел од култуните објекти и случувања во градот. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани