Webp.net gifmaker

Пожар во возило во движење кај селото Раштани

Јуни 23, 2021

 

На 22.06.2021 во СВР Битола, Ф.Т.(23) од Битола, пријавил дека кај с.Раштани, додека го управувал своето патничко моторно возило „цитроен” со  битолски регистарски ознаки, настанал пожар во возилото. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола, а повредени лица нема. Увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани