Загрижувачки бројки од сообраќајните контроли- возат пијани возачи и без возачка

Јули 19, 2021

 

На 16/17/18 јули на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот, при што било констатирано дека 179 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 48 возачи управувале возило без возачка дозвола, 11 возила биле со измината регистрација, шест возачи разговарале на мобилен телефон додека управувале возило, 46 возачи управувале возило под дејство на алкохол и биле исклучени од сообраќај.
 
За сите неправилности издадени се соодветни поднесоц, информираат од Битолската полиција
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани