И утре променливо облачно време со услови за дожд, грмежи и засилен ветер

Јули 18, 2021

Во Битола денеска наврнаа 13 литри дожд на метар квадратен, а максимална измерена температура денеска е 28 степени

Времето утре ќе биде поменливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. 

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса до вторник ќе се задржи променливо облачно, врнежливо и посвежо време со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, чести електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и услови за појава на град. Од среда следува стабилизирање на времето.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани