Webp.net gifmaker

Министерката за труд и социјала, Шахпаска, ги посети битолските пензионери и им порача масовно да се вакцинираат против ковид-19

Август 25, 2021

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, заедно со градоначалничката, Наташа Петровска, го посетија Здружението на пензионери во Битола. Од страна на претседателката, Даница Петличкова, беа информирани за активностите што ова здружение ги спроведува меѓу своите членови.

received 216554136994804

Посебно се задржа на изработката на социјалната карта за осознавање на материјалната и здравствената состојба на пензионерите, а градоначалничката Петровска информираше дека завршени се процедурите во неколку месни заедници да бидат прилагодени простории за активност на пензионерите 

received 366147145063375

Министерката Шахпаска зборуваше за важноста за целосно вакцинирање на пензионерите од Ковид 19 за да можат тие да бидат здравствено заштитени.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани